Hlavní indikátory jednotky
Vyplatí se začít s technickými vlastnostmi DKVR-20-13. Jak bylo uvedeno výše, tento typ jednotky se týká parních kotlů. Jeho parní výkon je 20 t/h. Pokud jde o druh paliva používaného pro práci, je to plynné nebo kapalné palivo. Přebytek neboli provozní tlak chladiva na výstupu z kotle je 1,3 MPa. Teplota výstupní páry je považována za jeden z hlavních ukazatelů. Může se rovnat 194 stupňům Celsia v případě syté páry nebo 250 stupňům v případě přehřáté páry. Důležitou složkou je teplota napájecí vody - 100 stupňů. Účinnost podle výpočtů,je 92 %. Spotřeba použitého paliva se udává v kg/h a je 1470. Kotel patří mezi velkorozměrové instalace a jeho hmotnost je 44634 kg.
Popis jednotky
Buben kotle
Rozlišující vlastnosti
- Horní buben jednotky 20-13 je kratší, díky čemuž nespadá do topeniště kotle. Současně jsou horní i spodní bubny stejně dlouhé - 4500 mm. Za zmínku také stojí, že přítomnost zkráceného horního bubnu vedla k absenci potřeby jeho stříkaného betonu a také zvýšila spolehlivost zařízení jako celku.
A na závěr můžeme dodat, že konvekční nosník nemá ve svém provedení žádné příčky.
Běžné souhrnné problémy
Zednictví. Funkce
Při instalaci kotle DKVR-20-13 je nezbytnou součástí zdění. Současně by tloušťka stěn pro něj měla být 510 mm - to je tloušťka dvou cihel. Všechny stěny by měly mít tuto tloušťku kromě zadní. Zde je povolena redukce na tloušťku 1,5 cihly nebo 380 mm. Zadní stěna bývá navíc z vnější strany pokryta vrstvou omítky o tloušťce 20 mm. To se provádí za účelem snížení počtu přísavek.
Takové zdivo je považováno za těžké, a proto je vyrobeno z červených cihel. Používají se zde i šamotové cihly, kterými se vyskládají stěny obrácené k peci. Jejich tloušťka by měla být 125 mm.
Stěny přídavného spalování musí mít tloušťku 250 mm. Mezi trámové trubky je nutné udělat přepážku. Obojíkonstrukční prvky ostění musí být vyrobeny ze šamotových cihel.